Eye of the game

Duos offensifs


Général

Allemagne - 2. Bundesliga
 1.Marc Lorenz - Philipp Hofmann (Karlsruhe)
 2.Fabian Klos - Andreas Voglsammer (Bielefeld)
 Stefan Aigner - Manuel Schaeffler (Wehen)
 Danny Blum - Silvere Ganvoula (Bochum)
 Philipp Hofmann - Marvin Wanitzek (Karlsruhe)
 Simon Zoller - Silvere Ganvoula (Bochum)
 Janni Serra - Salih Oezcan (Kiel)
 8.Fabian Klos - Marcel Hartel (Bielefeld)
 Hanno Behrens - Robin Hack (Nuremberg)
 Marvin Ducksch - Hendrik Weydandt (Hanovre)
 Dimitrij Nazarov - Florian Krueger (Aue)
 Håvard Nielsen - Branimir Hrgota (Fürth)
 13.Henk Veerman - Viktor Gyoekeres (Sankt Pauli)
 Waldemar Sobota - Henk Veerman (Sankt Pauli)
 Serdar Dursun - Marvin Mehlem (Darmstadt)
 Jae-Sung Lee II - Emmanuel Iyoha (Kiel)
 Leart Paqarada - Kevin Behrens (Sandhausen)
 Joel Pohjanpalo - Tim Leibold (Hambourg)
 Ryo Miyaichi - Viktor Gyoekeres (Sankt Pauli)
 Andreas Albers - Marco Gruettner (Jahn Regensburg)
 Cedric Teuchert - Linton Maina (Hanovre)
 22.Moritz Heyer - Felix Agu (Osnabrück)
 Jóhan Símun Edmundsson - Jonathan Clauss (Bielefeld)
 Marco Gruettner - Sebastian Stolze (Jahn Regensburg)
 Moussa Koné - Luka Stor (Dresde)
 Marc Schnatterer - Stefan Schimmer (Heidenheim)
 Håvard Nielsen - Maximilian Wittek (Fürth)
 Stefan Thesker - Jae-Sung Lee II (Kiel)
 Waldemar Sobota - Mats Möller Daehli (Sankt Pauli)
 Sonny Kittel - Adrian Fein (Hambourg)
 Gonzalo Castro - Nicolas Gonzalez (Stuttgart)
 Robert Zulj - Silvere Ganvoula (Bochum)
 Konstantin Kerschbaumer - Tim Kleindienst (Heidenheim)
 Lukas Hinterseer - Sonny Kittel (Hambourg)
 Mats Möller Daehli - Dimitrios Diamantakos (Sankt Pauli)
 Marc Schnatterer - Tim Kleindienst (Heidenheim)
 Alexander Muehling - Fabian Reese (Kiel)
 Cebio Soukou - Marcel Hartel (Bielefeld)
 Aziz Bouhaddouz - Kevin Behrens (Sandhausen)
 David Atanga - Makana Baku (Kiel)
 Marcos Alvarez - Benjamin Girth (Osnabrück)
 Anton Fink - Philipp Hofmann (Karlsruhe)
 Danny Blum - Vitaly Janelt (Bochum)
 Tim Kleindienst - Jonas Föhrenbach (Heidenheim)
 Aziz Bouhaddouz - Robin Scheu (Sandhausen)
 Brian Hamalainen - Patrick Schmidt (Dresde)
 Victor Pálsson - Mathias Honsak (Darmstadt)
 Fabian Holland - Serdar Dursun (Darmstadt)
 Ryo Miyaichi - Henk Veerman (Sankt Pauli)
 Robert Leipertz - Tim Kleindienst (Heidenheim)
 Danny Blum - Anthony Losilla (Bochum)
 Stefan Aigner - Daniel Kyereh (Wehen)
 Genki Haraguchi - Edgar Prib (Hanovre)
 Alexander Jeremejeff - Moussa Koné (Dresde)
 Andreas Voglsammer - Cedric Brunner (Bielefeld)
 Pascal Testroet - Tom Baumgart (Aue)
 Gonzalo Castro - Silas Wamangituka Fundu (Stuttgart)
 Reinhold Yabo - Jonathan Clauss (Bielefeld)
 Viktor Gyoekeres - Kevin Lankford (Sankt Pauli)
 Sebastian Stolze - Benedikt Saller (Jahn Regensburg)
 Pascal Testroet - Florian Krueger (Aue)
 Ryo Miyaichi - Dimitrios Diamantakos (Sankt Pauli)
 Jeremy Dudziak - Tim Leibold (Hambourg)
 Sonny Kittel - Khaled Narey (Hambourg)
 Tobias Mohr - Daniel Keita-Ruel (Fürth)
 Andreas Voglsammer - Cebio Soukou (Bielefeld)
 Marvin Ducksch - Cedric Teuchert (Hanovre)
 Pascal Testroet - Clemens Fandrich (Aue)
 Mats Möller Daehli - Christian Conteh (Sankt Pauli)
 Sonny Kittel - David Kinsombi (Hambourg)
 Jan Hochscheidt - Florian Krueger (Aue)
 Tobias Kempe - Serdar Dursun (Darmstadt)
 Borna Sosa - Nicolas Gonzalez (Stuttgart)
 Mario Gomez - Philipp Foerster (Stuttgart)
 Victor Pálsson - Serdar Dursun (Darmstadt)
 Bashkim Ajdini - Bryan Henning (Osnabrück)
 Mario Engels - Kevin Behrens (Sandhausen)
 Johannes Geis - Asger Soerensen (Nuremberg)
 Tim Kleindienst - David Otto (Heidenheim)
 80.Daniel Keita-Ruel - Jamie Leweling (Fürth)
 Mario Gomez - Gonzalo Castro (Stuttgart)
 Johannes Geis - Michael Frey (Nuremberg)
 Mario Gomez - Hamadi Al Ghaddioui (Stuttgart)
 Lukas Hinterseer - Bakery Jatta (Hambourg)
 Alexander Jeremejeff - Baris Atik (Dresde)
 Felipe aka Felipe Trevizan Martins - Genki Haraguchi (Hanovre)
 Mario Gomez - Silas Wamangituka Fundu (Stuttgart)
 Hanno Behrens - Fabian Nuernberger (Nuremberg)
 Daniel Didavi - Philipp Foerster (Stuttgart)
 Jóhan Símun Edmundsson - Cebio Soukou (Bielefeld)
 Branimir Hrgota - Jamie Leweling (Fürth)
 Daniel Didavi - Nathaniel Phillips (Stuttgart)
 Sascha Horvath - Patrick Schmidt (Dresde)
 Clemens Fandrich - John-Patrick Strauss (Aue)
 Serdar Dursun - Mathias Honsak (Darmstadt)
 Genki Haraguchi - Hendrik Weydandt (Hanovre)
 Miiko Albornoz - Marvin Bakalorz (Hanovre)
 Philip Heise - Michael Frey (Nuremberg)
 Victor Pálsson - Seung-Ho Paik (Darmstadt)
 Johannes Geis - Robin Hack (Nuremberg)
 Serdar Dursun - Felix Platte (Darmstadt)
 Sonny Kittel - Louis Schaub (Hambourg)
 Daniel Didavi - Nicolas Gonzalez (Stuttgart)
 Fabian Reese - Finn Porath (Kiel)
 Cristian Gamboa - Manuel Wintzheimer (Bochum)
 Sebastian Stolze - Jan George (Jahn Regensburg)
 Andreas Voglsammer - Joakim Nilsson (Bielefeld)
 Stefan Thesker - Salih Oezcan (Kiel)
 Tobias Kempe - Marvin Mehlem (Darmstadt)
 Gonzalo Castro - Borna Sosa (Stuttgart)
 Marcos Alvarez - Bryan Henning (Osnabrück)
 Jan Hochscheidt - Dimitrij Nazarov (Aue)
 Besar Halimi - Kevin Behrens (Sandhausen)
 Fabian Klos - Fabian Kunze (Bielefeld)
 Andreas Albers - Sebastian Stolze (Jahn Regensburg)
 Konstantin Kerschbaumer - Robert Leipertz (Heidenheim)
 Dominik Schmidt - Salih Oezcan (Kiel)
 Marvin Ducksch - Linton Maina (Hanovre)
 Lukas Hinterseer - Khaled Narey (Hambourg)
 Tim Leibold - Bakery Jatta (Hambourg)
 Fabian Schleusener - Robin Hack (Nuremberg)
 Paterson Chato - Daniel Kyereh (Wehen)
 Soeren Gonther - Philipp Riese (Aue)
 Håvard Nielsen - Tobias Mohr (Fürth)
 Sebastian Ernst - Tobias Mohr (Fürth)
 Paul Seguin - Paul Jaeckel (Fürth)
 Nicolas Gonzalez - Silas Wamangituka Fundu (Stuttgart)
 Tim Leibold - Gideon Jung (Hambourg)
 Sonny Kittel - Bakery Jatta (Hambourg)
 Dennis Diekmeier - Kevin Behrens (Sandhausen)
 Tobias Mohr - Jamie Leweling (Fürth)
 Bryan Henning - Moritz Heyer (Osnabrück)
 Leart Paqarada - Aleksandr Zhirov (Sandhausen)
 Marcos Alvarez - Bashkim Ajdini (Osnabrück)
 Serdar Dursun - Tim Skarke (Darmstadt)
 Patrick Ebert - Marco Terrazzino (Dresde)
 Sebastian Ernst - Jamie Leweling (Fürth)
 Branimir Hrgota - Paul Seguin (Fürth)
 Emmanuel Iyoha - Young-Jae Seo (Kiel)
 Mario Gomez - Borna Sosa (Stuttgart)
 Fabian Klos - Cedric Brunner (Bielefeld)
 Yannick Stark - Fabian Schnellhardt (Darmstadt)
 Sebastian Stolze - Erik Wekesser (Jahn Regensburg)
 Dennis Diekmeier - Aleksandr Zhirov (Sandhausen)
 Andreas Albers - Haralambos Makridis (Jahn Regensburg)
 Hanno Behrens - Mikael Ishak (Nuremberg)
 David Blacha - Assan Ceesay (Osnabrück)
 Wataru Endo - Silas Wamangituka Fundu (Stuttgart)
 David Atanga - Lion Lauberbach (Kiel)
 Emmanuel Iyoha - Phil Neumann (Kiel)
 Ulrich Taffertshofer - Etienne Amenyido (Osnabrück)
 Sebastian Hertner - Serdar Dursun (Darmstadt)
 Waldemar Sobota - Viktor Gyoekeres (Sankt Pauli)
 Nicolas Gonzalez - Roberto Massimo (Stuttgart)
 Aaron Hunt - Jeremy Dudziak (Hambourg)
 Marc Lais - Sebastian Stolze (Jahn Regensburg)
 Jan Hochscheidt - Malcolm Cacutalua (Aue)
 John-Patrick Strauss - Florian Krueger (Aue)
 Jae-Sung Lee II - Finn Porath (Kiel)
 Danilo Soares - Anthony Losilla (Bochum)
 Bryan Henning - Niklas Schmidt (Osnabrück)
 Serdar Dursun - Seung-Ho Paik (Darmstadt)
 Milos Pantovic - Jordi Osei-Tutu (Bochum)
 Sven Schipplock - Marcel Hartel (Bielefeld)
 Marco Meyerhofer - Daniel Keita-Ruel (Fürth)
 Dennis Diekmeier - Julius Biada (Sandhausen)
 Edgar Prib - Marvin Ducksch (Hanovre)
 John Guidetti - Julian Korb (Hanovre)
 Julian Korb - Marvin Ducksch (Hanovre)
 Niklas Dorsch - Stefan Schimmer (Heidenheim)
 Konstantin Kerschbaumer - Tobias Mohr (Heidenheim)
 Manuel Schaeffler - Dominik Franke (Wehen)
 Philip Tuerpitz - Kevin Behrens (Sandhausen)
 Wataru Endo - Pascal Stenzel (Stuttgart)
 Jérôme Gondorf - Marvin Wanitzek (Karlsruhe)
 John Guidetti - Genki Haraguchi (Hanovre)
 Leart Paqarada - Gerrit Nauber (Sandhausen)
 Julius Biada - Kevin Behrens (Sandhausen)
 Fabian Klos - Jonathan Clauss (Bielefeld)
 Marcos Alvarez - Assan Ceesay (Osnabrück)
 Marcos Alvarez - Sebastian Klaas (Osnabrück)
 Fabian Schnellhardt - Mathias Honsak (Darmstadt)
 Hauke Wahl - Jae-Sung Lee II (Kiel)
 Stefan Thesker - Jonas Meffert (Kiel)
 Linton Maina - Simon Stehle (Hanovre)
 Johannes van den Bergh - Salih Oezcan (Kiel)
 Marco Caligiuri - Håvard Nielsen (Fürth)
 Dario Dumic - Fabian Holland (Darmstadt)
 Änis Ben-Hatira - Marvin Wanitzek (Karlsruhe)
 Norman Theuerkauf - Maurice Multhaup (Heidenheim)
 Patrick Ebert - Jannis Nikolaou (Dresde)
 Hamadi Al Ghaddioui - Silas Wamangituka Fundu (Stuttgart)
 Tobias Kempe - Immanuel Höhn (Darmstadt)
 Philipp Hofmann - Jérôme Gondorf (Karlsruhe)
 Sonny Kittel - Joel Pohjanpalo (Hambourg)
 Jan Hochscheidt - Pascal Testroet (Aue)
 Kenny Prince Redondo - Timothy Tillman (Fürth)
 Håvard Nielsen - Timothy Tillman (Fürth)
 Andreas Albers - Erik Wekesser (Jahn Regensburg)
 Cedric Brunner - Cebio Soukou (Bielefeld)
 Oliver Huesing - Tim Kleindienst (Heidenheim)
 Hanno Behrens - Philip Heise (Nuremberg)
 Hanno Behrens - Nikola Dovedan (Nuremberg)
 Finn Porath - Salih Oezcan (Kiel)
 Branimir Hrgota - Sebastian Ernst (Fürth)
 Jan Hochscheidt - Philipp Riese (Aue)
 Fabian Klos - Cebio Soukou (Bielefeld)
 Timo Letschert - Louis Schaub (Hambourg)
 Mario Gomez - Nicolas Gonzalez (Stuttgart)
 Boris Tashchy - Dimitrios Diamantakos (Sankt Pauli)
 Godsway Donyoh - Patrick Schmidt (Dresde)
 Jan Hochscheidt - Jacob Rasmussen (Aue)
 Kenny Prince Redondo - Sebastian Ernst (Fürth)
 Marvin Wanitzek - Christoph Kobald (Karlsruhe)
 Aaron Hunt - Tim Leibold (Hambourg)
 Tim Kleindienst - Marnon Busch (Heidenheim)
 Dominik Kaiser - Timo Huebers (Hanovre)
 Danny Blum - Jordi Osei-Tutu (Bochum)
 Stefan Aigner - Maximilian Dittgen (Wehen)
 Manuel Schaeffler - Maximilian Dittgen (Wehen)
 Hendrik Weydandt - Linton Maina (Hanovre)
 Jae-Sung Lee II - Salih Oezcan (Kiel)
 John Guidetti - Sebastian Jung (Hanovre)
 Cristian Gamboa - Jordi Osei-Tutu (Bochum)
 Marvin Knoll - Dimitrios Diamantakos (Sankt Pauli)
 Marvin Knoll - Henk Veerman (Sankt Pauli)
 Änis Ben-Hatira - Jérôme Gondorf (Karlsruhe)
 Patrick Mainka - Tim Kleindienst (Heidenheim)
 Tobias Kempe - Fabian Holland (Darmstadt)
 Michael Frey - Nikola Dovedan (Nuremberg)
 David Kinsombi - Khaled Narey (Hambourg)
 Kevin Wolze - Marcos Alvarez (Osnabrück)
 Andreas Geipl - Jan George (Jahn Regensburg)
 Marco Gruettner - Jan George (Jahn Regensburg)
 Baris Atik - Jannis Nikolaou (Dresde)
 Chris Loewe - Jannis Nikolaou (Dresde)
 Marco Gruettner - Erik Wekesser (Jahn Regensburg)
 Hauke Wahl - Makana Baku (Kiel)
 Daniel Didavi - Philipp Klement (Stuttgart)
 Dimitrios Diamantakos - Christian Conteh (Sankt Pauli)
 Mats Möller Daehli - James Lawrence (Sankt Pauli)
 Jairo - Rick van Drongelen (Hambourg)
 Marvin Pourie - Philipp Hofmann (Karlsruhe)
 Johannes Geis - Nikola Dovedan (Nuremberg)
 Daniel Gordon - Marc Lorenz (Karlsruhe)
 Silvere Ganvoula - Jordi Osei-Tutu (Bochum)
 Kevin Wolze - Joost van Aken (Osnabrück)
 Norman Theuerkauf - Tim Kleindienst (Heidenheim)
 Manuel Prietl - Joakim Nilsson (Bielefeld)
 Andreas Voglsammer - Marcel Hartel (Bielefeld)
 Stefan Aigner - Niklas Dams (Wehen)
 Sascha Horvath - Florian Ballas (Dresde)
 Linus Wahlqvist - Moussa Koné (Dresde)
 Martin Harnik - Rick van Drongelen (Hambourg)
 Martin Harnik - Lukas Hinterseer (Hambourg)
 Aaron Hunt - Josha Vagnoman (Hambourg)
 Silvere Ganvoula - Milos Pantovic (Bochum)
 Manuel Stiefler - Lukas Grozurek (Karlsruhe)
 Holger Badstuber - Daniel Didavi (Stuttgart)
 Daniel Didavi - Silas Wamangituka Fundu (Stuttgart)
 Jae-Sung Lee II - David Atanga (Kiel)
 Felix Lohkemper - Robin Hack (Nuremberg)
 Dario Dumic - Immanuel Höhn (Darmstadt)
 Chris Loewe - Alexander Jeremejeff (Dresde)
 Nikola Dovedan - Robin Hack (Nuremberg)
 Marco Gruettner - Federico Palacios (Jahn Regensburg)
 Gonzalo Castro - Hamadi Al Ghaddioui (Stuttgart)
 Fabian Klos - Reinhold Yabo (Bielefeld)
 Vitaly Janelt - Ulrich Bapoh (Bochum)
 Hamadi Al Ghaddioui - Philipp Foerster (Stuttgart)
 Marvin Stefaniak - Daniel Keita-Ruel (Fürth)
 Robert Leipertz - Niklas Dorsch (Heidenheim)
 Holger Badstuber - Hamadi Al Ghaddioui (Stuttgart)
 Daniel Didavi - Hamadi Al Ghaddioui (Stuttgart)
 Sascha Horvath - Moussa Koné (Dresde)
 Manuel Stiefler - Dirk Carlson (Karlsruhe)
 Sascha Horvath - Matthaeus Taferner (Dresde)
 Julian Green - Sebastian Ernst (Fürth)
 Manuel Prietl - Jonathan Clauss (Bielefeld)
 Sebastian Kerk - Tim Handwerker (Nuremberg)
 Andreas Albers - Tom Baack (Jahn Regensburg)
 Daniel Kyereh - Phillip Tietz (Wehen)
 Oliver Hein - Sebastian Stolze (Jahn Regensburg)
 Daniel Gordon - Marvin Pourie (Karlsruhe)
 Robert Leipertz - David Otto (Heidenheim)
 Timo Beermann - Robert Leipertz (Heidenheim)
 Anas Ouahim - Felix Agu (Osnabrück)
 Johannes van den Bergh - Emmanuel Iyoha (Kiel)
 Marvin Mehlem - Tim Skarke (Darmstadt)
 Lukas Hinterseer - Tim Leibold (Hambourg)
 Sebastian Stolze - Max Besuschkow (Jahn Regensburg)
 Marc Heider - Etienne Amenyido (Osnabrück)
 Manuel Schaeffler - Tobias Schwede (Wehen)
 Fabian Klos - Jóhan Símun Edmundsson (Bielefeld)
 Paul Seguin - Tobias Mohr (Fürth)
 Marvin Ajani - Maximilian Dittgen (Wehen)
 Manuel Schaeffler - Marvin Ajani (Wehen)
 Marc Heider - Marcos Alvarez (Osnabrück)
 Kevin Wolze - Ulrich Taffertshofer (Osnabrück)
 Branimir Hrgota - Julian Green (Fürth)
 Philip Tuerpitz - Philipp Foerster (Sandhausen)
 Jae-Sung Lee II - Makana Baku (Kiel)
 Jonas Meffert - Jae-Sung Lee II (Kiel)
 Lukas Grozurek - Marvin Wanitzek (Karlsruhe)
 Philipp Riese - Christoph Daferner (Aue)
 Fabian Klos - Manuel Prietl (Bielefeld)
 Gonzalo Castro - Marc-Oliver Kempf (Stuttgart)
 Marvin Ducksch - Florent Muslija (Hanovre)
 Jóhan Símun Edmundsson - Joakim Nilsson (Bielefeld)
 Manuel Schaeffler - Daniel Kyereh (Wehen)
 Immanuel Höhn - Fabian Schnellhardt (Darmstadt)
 Fabian Klos - Stefan Ortega (Bielefeld)
 Danny Blum - Simon Lorenz (Bochum)
 Oliver Sorg - Nikola Dovedan (Nuremberg)
 Fabian Klos - Florian Hartherz (Bielefeld)
 Florian Hartherz - Jonathan Clauss (Bielefeld)
 Aziz Bouhaddouz - Mario Engels (Sandhausen)
 Alexander Muehling - Janni Serra (Kiel)
 Marcos Alvarez - Niklas Schmidt (Osnabrück)
 Danny Blum - Manuel Wintzheimer (Bochum)
 Robert Tesche - Danilo Soares (Bochum)
 Reinhold Yabo - Andreas Voglsammer (Bielefeld)
 Nathaniel Phillips - Silas Wamangituka Fundu (Stuttgart)
 Tim Leibold - David Kinsombi (Hambourg)
 Santiago Ascacibar - Orel Mangala (Stuttgart)
 Marvin Pourie - Marvin Wanitzek (Karlsruhe)
 Victor Pálsson - Ognjen Ozegovic (Darmstadt)
 Anton Fink - Marc Lorenz (Karlsruhe)
 Philipp Riese - Calogero Rizzuto (Aue)
 Branimir Hrgota - Daniel Keita-Ruel (Fürth)
 Norman Theuerkauf - Sebastian Griesbeck (Heidenheim)
 Janni Serra - Emmanuel Iyoha (Kiel)
 Aziz Bouhaddouz - Denis Linsmayer (Sandhausen)
 Andreas Albers - Benedikt Saller (Jahn Regensburg)
 Anthony Losilla - Milos Pantovic (Bochum)
 Sebastian Mrowca - Daniel Kyereh (Wehen)
 Max Besuschkow - Chima Okoroji (Jahn Regensburg)
 David Blacha - Felix Agu (Osnabrück)
 Manuel Schaeffler - Sascha Mockenhaupt (Wehen)
 Hamadi Al Ghaddioui - Orel Mangala (Stuttgart)
 Gonzalo Castro - Orel Mangala (Stuttgart)
 Tim Kleindienst - Maurice Multhaup (Heidenheim)
 Johannes van den Bergh - Janni Serra (Kiel)
 Marc-Oliver Kempf - Philipp Foerster (Stuttgart)
 Tim Knipping - Max Besuschkow (Jahn Regensburg)
 Jonas Meffert - Janni Serra (Kiel)
 Sonny Kittel - Tim Leibold (Hambourg)
 Manuel Schaeffler - Michael Niemeyer (Wehen)
 Alexander Muehling - Salih Oezcan (Kiel)
 Niklas Kreuzer - Alexander Jeremejeff (Dresde)
 Maximilian Dittgen - Daniel Kyereh (Wehen)
 Mërgim Mavraj - Branimir Hrgota (Fürth)
 Andreas Albers - Chima Okoroji (Jahn Regensburg)
 Marc Schnatterer - Niklas Dorsch (Heidenheim)
 Julian Korb - Marc Stendera (Hanovre)
 Håvard Nielsen - Daniel Keita-Ruel (Fürth)
 Andreas Voglsammer - Jonathan Clauss (Bielefeld)
 Jan George - Erik Wekesser (Jahn Regensburg)
 Marc Schnatterer - Robert Leipertz (Heidenheim)
 Danny Blum - Sebastian Maier (Bochum)
 Danny Blum - Simon Zoller (Bochum)
 Marc Stendera - Cedric Teuchert (Hanovre)
 Hamadi Al Ghaddioui - Santiago Ascacibar (Stuttgart)
 Johannes Geis - Lukas Muehl (Nuremberg)
 Dario Dumic - Yannick Stark (Darmstadt)
 Manuel Schaeffler - Moritz Kuhn (Wehen)
 Georg Margreitter - Johannes Geis (Nuremberg)
 Georg Margreitter - Michael Frey (Nuremberg)
 Alexander Muehling - Makana Baku (Kiel)
 Pascal Testroet - Fabian Kalig (Aue)
 Hauke Wahl - Janni Serra (Kiel)
 Mats Möller Daehli - Finn Becker (Sankt Pauli)
 Sebastian Ernst - Daniel Keita-Ruel (Fürth)
 Jan Hochscheidt - Marko Mihojevic (Aue)
 Marcos Alvarez - Lukas Gugganig (Osnabrück)
 David Kinsombi - Adrian Fein (Hambourg)
 Sebastian Stolze - Jan-Marc Schneider (Jahn Regensburg)
 Julian Korb - Hendrik Weydandt (Hanovre)
 Jan-Marc Schneider - Alexander Meyer (Jahn Regensburg)
 Norman Theuerkauf - Marc Schnatterer (Heidenheim)
 Hanno Behrens - Johannes Geis (Nuremberg)
 Daniel Gordon - Manuel Stiefler (Karlsruhe)
 Emil Hansson - Hendrik Weydandt (Hanovre)
 Daniel Gordon - Marvin Wanitzek (Karlsruhe)
 Marco Gruettner - Chima Okoroji (Jahn Regensburg)
 Christoph Moritz - Sonny Kittel (Hambourg)
 Marc-Oliver Kempf - Nicolas Gonzalez (Stuttgart)
 Cedric Teuchert - Hendrik Weydandt (Hanovre)
 Dario Dumic - Tobias Kempe (Darmstadt)
 Johannes van den Bergh - Jae-Sung Lee II (Kiel)
 Kyoung-Rok Choi - Damian Rossbach (Karlsruhe)
 Saulo Decarli - Sebastian Maier (Bochum)
 Tobias Kempe - Victor Pálsson (Darmstadt)
 Robert Zulj - Maxim Leitsch (Bochum)

Classement par équipe

Aue
 1.Dimitrij Nazarov - Florian Krueger
 2.Pascal Testroet - Florian Krueger
 Pascal Testroet - Tom Baumgart
 Pascal Testroet - Clemens Fandrich
 Jan Hochscheidt - Florian Krueger
 6.Philipp Riese - Christoph Daferner
 Pascal Testroet - Fabian Kalig
 Jan Hochscheidt - Marko Mihojevic
 Philipp Riese - Calogero Rizzuto
 Soeren Gonther - Philipp Riese
 Clemens Fandrich - John-Patrick Strauss
 Jan Hochscheidt - Dimitrij Nazarov
 Jan Hochscheidt - Malcolm Cacutalua
 Jan Hochscheidt - Jacob Rasmussen
 Jan Hochscheidt - Philipp Riese
 Jan Hochscheidt - Pascal Testroet
 John-Patrick Strauss - Florian Krueger
Bielefeld
 1.Fabian Klos - Andreas Voglsammer
 2.Fabian Klos - Marcel Hartel
 3.Reinhold Yabo - Jonathan Clauss
 Andreas Voglsammer - Cedric Brunner
 Andreas Voglsammer - Cebio Soukou
 Jóhan Símun Edmundsson - Jonathan Clauss
 Cebio Soukou - Marcel Hartel
 8.Fabian Klos - Jóhan Símun Edmundsson
 Manuel Prietl - Jonathan Clauss
 Fabian Klos - Manuel Prietl
 Fabian Klos - Stefan Ortega
 Jóhan Símun Edmundsson - Joakim Nilsson
 Andreas Voglsammer - Marcel Hartel
 Manuel Prietl - Joakim Nilsson
 Fabian Klos - Florian Hartherz
 Fabian Klos - Reinhold Yabo
 Florian Hartherz - Jonathan Clauss
 Andreas Voglsammer - Jonathan Clauss
 Reinhold Yabo - Andreas Voglsammer
 Fabian Klos - Cedric Brunner
 Jóhan Símun Edmundsson - Cebio Soukou
 Fabian Klos - Fabian Kunze
 Andreas Voglsammer - Joakim Nilsson
 Fabian Klos - Cebio Soukou
 Cedric Brunner - Cebio Soukou
 Sven Schipplock - Marcel Hartel
 Fabian Klos - Jonathan Clauss
Bochum
 1.Danny Blum - Silvere Ganvoula
 Simon Zoller - Silvere Ganvoula
 3.Danny Blum - Anthony Losilla
 Robert Zulj - Silvere Ganvoula
 Danny Blum - Vitaly Janelt
 6.Danny Blum - Simon Lorenz
 Silvere Ganvoula - Jordi Osei-Tutu
 Vitaly Janelt - Ulrich Bapoh
 Silvere Ganvoula - Milos Pantovic
 Danny Blum - Simon Zoller
 Danny Blum - Sebastian Maier
 Saulo Decarli - Sebastian Maier
 Anthony Losilla - Milos Pantovic
 Robert Tesche - Danilo Soares
 Danny Blum - Manuel Wintzheimer
 Cristian Gamboa - Manuel Wintzheimer
 Danny Blum - Jordi Osei-Tutu
 Cristian Gamboa - Jordi Osei-Tutu
 Milos Pantovic - Jordi Osei-Tutu
 Danilo Soares - Anthony Losilla
 Robert Zulj - Maxim Leitsch
Darmstadt
 1.Serdar Dursun - Marvin Mehlem
 2.Tobias Kempe - Serdar Dursun
 Victor Pálsson - Serdar Dursun
 Fabian Holland - Serdar Dursun
 Victor Pálsson - Mathias Honsak
 6.Marvin Mehlem - Tim Skarke
 Immanuel Höhn - Fabian Schnellhardt
 Dario Dumic - Immanuel Höhn
 Dario Dumic - Yannick Stark
 Tobias Kempe - Victor Pálsson
 Dario Dumic - Tobias Kempe
 Victor Pálsson - Ognjen Ozegovic
 Serdar Dursun - Tim Skarke
 Sebastian Hertner - Serdar Dursun
 Yannick Stark - Fabian Schnellhardt
 Serdar Dursun - Mathias Honsak
 Tobias Kempe - Marvin Mehlem
 Victor Pálsson - Seung-Ho Paik
 Serdar Dursun - Felix Platte
 Tobias Kempe - Fabian Holland
 Serdar Dursun - Seung-Ho Paik
 Tobias Kempe - Immanuel Höhn
 Dario Dumic - Fabian Holland
 Fabian Schnellhardt - Mathias Honsak
Dresde
 1.Alexander Jeremejeff - Moussa Koné
 Moussa Koné - Luka Stor
 Brian Hamalainen - Patrick Schmidt
 4.Sascha Horvath - Matthaeus Taferner
 Linus Wahlqvist - Moussa Koné
 Sascha Horvath - Florian Ballas
 Sascha Horvath - Moussa Koné
 Chris Loewe - Alexander Jeremejeff
 Niklas Kreuzer - Alexander Jeremejeff
 Patrick Ebert - Marco Terrazzino
 Sascha Horvath - Patrick Schmidt
 Alexander Jeremejeff - Baris Atik
 Chris Loewe - Jannis Nikolaou
 Godsway Donyoh - Patrick Schmidt
 Baris Atik - Jannis Nikolaou
 Patrick Ebert - Jannis Nikolaou
Fürth
 1.Håvard Nielsen - Branimir Hrgota
 2.Tobias Mohr - Daniel Keita-Ruel
 Håvard Nielsen - Maximilian Wittek
 4.Julian Green - Sebastian Ernst
 Paul Seguin - Tobias Mohr
 Branimir Hrgota - Julian Green
 Marvin Stefaniak - Daniel Keita-Ruel
 Sebastian Ernst - Daniel Keita-Ruel
 Håvard Nielsen - Daniel Keita-Ruel
 Branimir Hrgota - Daniel Keita-Ruel
 Mërgim Mavraj - Branimir Hrgota
 Håvard Nielsen - Timothy Tillman
 Tobias Mohr - Jamie Leweling
 Paul Seguin - Paul Jaeckel
 Sebastian Ernst - Tobias Mohr
 Håvard Nielsen - Tobias Mohr
 Sebastian Ernst - Jamie Leweling
 Branimir Hrgota - Paul Seguin
 Branimir Hrgota - Jamie Leweling
 Daniel Keita-Ruel - Jamie Leweling
 Kenny Prince Redondo - Sebastian Ernst
 Branimir Hrgota - Sebastian Ernst
 Kenny Prince Redondo - Timothy Tillman
 Marco Meyerhofer - Daniel Keita-Ruel
 Marco Caligiuri - Håvard Nielsen
Hambourg
 1.Joel Pohjanpalo - Tim Leibold
 2.Jeremy Dudziak - Tim Leibold
 Sonny Kittel - Khaled Narey
 Sonny Kittel - David Kinsombi
 Lukas Hinterseer - Sonny Kittel
 Sonny Kittel - Adrian Fein
 7.Lukas Hinterseer - Tim Leibold
 Martin Harnik - Lukas Hinterseer
 Jairo - Rick van Drongelen
 Martin Harnik - Rick van Drongelen
 Aaron Hunt - Josha Vagnoman
 David Kinsombi - Adrian Fein
 Christoph Moritz - Sonny Kittel
 Tim Leibold - David Kinsombi
 Sonny Kittel - Tim Leibold
 Tim Leibold - Gideon Jung
 Sonny Kittel - Bakery Jatta
 Tim Leibold - Bakery Jatta
 Lukas Hinterseer - Khaled Narey
 Lukas Hinterseer - Bakery Jatta
 Sonny Kittel - Louis Schaub
 Aaron Hunt - Jeremy Dudziak
 Timo Letschert - Louis Schaub
 Aaron Hunt - Tim Leibold
 David Kinsombi - Khaled Narey
 Sonny Kittel - Joel Pohjanpalo
Hanovre
 1.Marvin Ducksch - Hendrik Weydandt
 2.Cedric Teuchert - Linton Maina
 3.Genki Haraguchi - Edgar Prib
 Marvin Ducksch - Cedric Teuchert
 5.Marvin Ducksch - Florent Muslija
 Julian Korb - Marc Stendera
 Marc Stendera - Cedric Teuchert
 Cedric Teuchert - Hendrik Weydandt
 Emil Hansson - Hendrik Weydandt
 Julian Korb - Hendrik Weydandt
 Marvin Ducksch - Linton Maina
 Miiko Albornoz - Marvin Bakalorz
 Felipe aka Felipe Trevizan Martins - Genki Haraguchi
 Genki Haraguchi - Hendrik Weydandt
 Dominik Kaiser - Timo Huebers
 John Guidetti - Sebastian Jung
 Hendrik Weydandt - Linton Maina
 Edgar Prib - Marvin Ducksch
 Julian Korb - Marvin Ducksch
 John Guidetti - Julian Korb
 John Guidetti - Genki Haraguchi
 Linton Maina - Simon Stehle
Heidenheim
 1.Tim Kleindienst - David Otto
 Robert Leipertz - Tim Kleindienst
 Marc Schnatterer - Stefan Schimmer
 Konstantin Kerschbaumer - Tim Kleindienst
 Marc Schnatterer - Tim Kleindienst
 Tim Kleindienst - Jonas Föhrenbach
 7.Timo Beermann - Robert Leipertz
 Robert Leipertz - David Otto
 Norman Theuerkauf - Tim Kleindienst
 Robert Leipertz - Niklas Dorsch
 Marc Schnatterer - Robert Leipertz
 Norman Theuerkauf - Marc Schnatterer
 Norman Theuerkauf - Sebastian Griesbeck
 Marc Schnatterer - Niklas Dorsch
 Tim Kleindienst - Maurice Multhaup
 Konstantin Kerschbaumer - Robert Leipertz
 Oliver Huesing - Tim Kleindienst
 Tim Kleindienst - Marnon Busch
 Patrick Mainka - Tim Kleindienst
 Konstantin Kerschbaumer - Tobias Mohr
 Niklas Dorsch - Stefan Schimmer
 Norman Theuerkauf - Maurice Multhaup
Jahn Regensburg
 1.Andreas Albers - Marco Gruettner
 2.Sebastian Stolze - Benedikt Saller
 Marco Gruettner - Sebastian Stolze
 4.Sebastian Stolze - Max Besuschkow
 Oliver Hein - Sebastian Stolze
 Andreas Albers - Tom Baack
 Marco Gruettner - Federico Palacios
 Jan George - Erik Wekesser
 Marco Gruettner - Chima Okoroji
 Sebastian Stolze - Jan-Marc Schneider
 Jan-Marc Schneider - Alexander Meyer
 Andreas Albers - Benedikt Saller
 Andreas Albers - Chima Okoroji
 Tim Knipping - Max Besuschkow
 Max Besuschkow - Chima Okoroji
 Marco Gruettner - Erik Wekesser
 Andreas Albers - Haralambos Makridis
 Sebastian Stolze - Erik Wekesser
 Marc Lais - Sebastian Stolze
 Andreas Albers - Sebastian Stolze
 Sebastian Stolze - Jan George
 Marco Gruettner - Jan George
 Andreas Geipl - Jan George
 Andreas Albers - Erik Wekesser
Karlsruhe
 1.Marc Lorenz - Philipp Hofmann
 2.Philipp Hofmann - Marvin Wanitzek
 3.Anton Fink - Philipp Hofmann
 4.Daniel Gordon - Marvin Pourie
 Lukas Grozurek - Marvin Wanitzek
 Manuel Stiefler - Dirk Carlson
 Daniel Gordon - Marc Lorenz
 Marvin Pourie - Philipp Hofmann
 Manuel Stiefler - Lukas Grozurek
 Kyoung-Rok Choi - Damian Rossbach
 Daniel Gordon - Marvin Wanitzek
 Daniel Gordon - Manuel Stiefler
 Marvin Pourie - Marvin Wanitzek
 Anton Fink - Marc Lorenz
 Marvin Wanitzek - Christoph Kobald
 Änis Ben-Hatira - Jérôme Gondorf
 Jérôme Gondorf - Marvin Wanitzek
 Philipp Hofmann - Jérôme Gondorf
 Änis Ben-Hatira - Marvin Wanitzek
Kiel
 1.Janni Serra - Salih Oezcan
 2.Jae-Sung Lee II - Emmanuel Iyoha
 3.Stefan Thesker - Jae-Sung Lee II
 David Atanga - Makana Baku
 Alexander Muehling - Fabian Reese
 6.Johannes van den Bergh - Emmanuel Iyoha
 Jonas Meffert - Jae-Sung Lee II
 Jae-Sung Lee II - Makana Baku
 Jae-Sung Lee II - David Atanga
 Hauke Wahl - Janni Serra
 Alexander Muehling - Makana Baku
 Johannes van den Bergh - Jae-Sung Lee II
 Hauke Wahl - Makana Baku
 Janni Serra - Emmanuel Iyoha
 Alexander Muehling - Janni Serra
 Jonas Meffert - Janni Serra
 Alexander Muehling - Salih Oezcan
 Johannes van den Bergh - Janni Serra
 Emmanuel Iyoha - Phil Neumann
 David Atanga - Lion Lauberbach
 Emmanuel Iyoha - Young-Jae Seo
 Dominik Schmidt - Salih Oezcan
 Stefan Thesker - Salih Oezcan
 Fabian Reese - Finn Porath
 Finn Porath - Salih Oezcan
 Jae-Sung Lee II - Salih Oezcan
 Jae-Sung Lee II - Finn Porath
 Johannes van den Bergh - Salih Oezcan
 Stefan Thesker - Jonas Meffert
 Hauke Wahl - Jae-Sung Lee II
Nuremberg
 1.Hanno Behrens - Robin Hack
 2.Johannes Geis - Asger Soerensen
 3.Sebastian Kerk - Tim Handwerker
 Johannes Geis - Nikola Dovedan
 Nikola Dovedan - Robin Hack
 Felix Lohkemper - Robin Hack
 Oliver Sorg - Nikola Dovedan
 Georg Margreitter - Michael Frey
 Georg Margreitter - Johannes Geis
 Johannes Geis - Lukas Muehl
 Hanno Behrens - Johannes Geis
 Fabian Schleusener - Robin Hack
 Hanno Behrens - Mikael Ishak
 Hanno Behrens - Fabian Nuernberger
 Johannes Geis - Michael Frey
 Philip Heise - Michael Frey
 Johannes Geis - Robin Hack
 Hanno Behrens - Nikola Dovedan
 Hanno Behrens - Philip Heise
 Michael Frey - Nikola Dovedan
Osnabrück
 1.Bashkim Ajdini - Bryan Henning
 Moritz Heyer - Felix Agu
 Marcos Alvarez - Benjamin Girth
 4.Anas Ouahim - Felix Agu
 Marc Heider - Etienne Amenyido
 Kevin Wolze - Ulrich Taffertshofer
 Marc Heider - Marcos Alvarez
 Kevin Wolze - Joost van Aken
 Marcos Alvarez - Lukas Gugganig
 Marcos Alvarez - Niklas Schmidt
 David Blacha - Felix Agu
 Marcos Alvarez - Bashkim Ajdini
 Bryan Henning - Moritz Heyer
 David Blacha - Assan Ceesay
 Ulrich Taffertshofer - Etienne Amenyido
 Marcos Alvarez - Bryan Henning
 Kevin Wolze - Marcos Alvarez
 Bryan Henning - Niklas Schmidt
 Marcos Alvarez - Sebastian Klaas
 Marcos Alvarez - Assan Ceesay
Sandhausen
 1.Leart Paqarada - Kevin Behrens
 2.Mario Engels - Kevin Behrens
 Aziz Bouhaddouz - Robin Scheu
 Aziz Bouhaddouz - Kevin Behrens
 5.Philip Tuerpitz - Philipp Foerster
 Aziz Bouhaddouz - Mario Engels
 Aziz Bouhaddouz - Denis Linsmayer
 Leart Paqarada - Aleksandr Zhirov
 Dennis Diekmeier - Kevin Behrens
 Dennis Diekmeier - Aleksandr Zhirov
 Besar Halimi - Kevin Behrens
 Philip Tuerpitz - Kevin Behrens
 Dennis Diekmeier - Julius Biada
 Leart Paqarada - Gerrit Nauber
 Julius Biada - Kevin Behrens
Sankt Pauli
 1.Ryo Miyaichi - Viktor Gyoekeres
 Waldemar Sobota - Henk Veerman
 Henk Veerman - Viktor Gyoekeres
 4.Viktor Gyoekeres - Kevin Lankford
 Ryo Miyaichi - Dimitrios Diamantakos
 Mats Möller Daehli - Christian Conteh
 Ryo Miyaichi - Henk Veerman
 Waldemar Sobota - Mats Möller Daehli
 Mats Möller Daehli - Dimitrios Diamantakos
 10.Mats Möller Daehli - James Lawrence
 Dimitrios Diamantakos - Christian Conteh
 Mats Möller Daehli - Finn Becker
 Waldemar Sobota - Viktor Gyoekeres
 Boris Tashchy - Dimitrios Diamantakos
 Marvin Knoll - Henk Veerman
 Marvin Knoll - Dimitrios Diamantakos
Stuttgart
 1.Gonzalo Castro - Silas Wamangituka Fundu
 Borna Sosa - Nicolas Gonzalez
 Mario Gomez - Philipp Foerster
 Gonzalo Castro - Nicolas Gonzalez
 5.Gonzalo Castro - Marc-Oliver Kempf
 Gonzalo Castro - Hamadi Al Ghaddioui
 Daniel Didavi - Hamadi Al Ghaddioui
 Holger Badstuber - Hamadi Al Ghaddioui
 Hamadi Al Ghaddioui - Philipp Foerster
 Daniel Didavi - Silas Wamangituka Fundu
 Holger Badstuber - Daniel Didavi
 Hamadi Al Ghaddioui - Santiago Ascacibar
 Marc-Oliver Kempf - Nicolas Gonzalez
 Santiago Ascacibar - Orel Mangala
 Nathaniel Phillips - Silas Wamangituka Fundu
 Marc-Oliver Kempf - Philipp Foerster
 Gonzalo Castro - Orel Mangala
 Hamadi Al Ghaddioui - Orel Mangala
 Daniel Didavi - Philipp Klement
 Nicolas Gonzalez - Silas Wamangituka Fundu
 Nicolas Gonzalez - Roberto Massimo
 Wataru Endo - Silas Wamangituka Fundu
 Mario Gomez - Borna Sosa
 Daniel Didavi - Nathaniel Phillips
 Daniel Didavi - Philipp Foerster
 Mario Gomez - Silas Wamangituka Fundu
 Mario Gomez - Hamadi Al Ghaddioui
 Mario Gomez - Gonzalo Castro
 Gonzalo Castro - Borna Sosa
 Daniel Didavi - Nicolas Gonzalez
 Mario Gomez - Nicolas Gonzalez
 Wataru Endo - Pascal Stenzel
 Hamadi Al Ghaddioui - Silas Wamangituka Fundu
Wehen
 1.Stefan Aigner - Manuel Schaeffler
 2.Stefan Aigner - Daniel Kyereh
 3.Daniel Kyereh - Phillip Tietz
 Manuel Schaeffler - Tobias Schwede
 Manuel Schaeffler - Daniel Kyereh
 Marvin Ajani - Maximilian Dittgen
 Manuel Schaeffler - Marvin Ajani
 Stefan Aigner - Niklas Dams
 Manuel Schaeffler - Moritz Kuhn
 Sebastian Mrowca - Daniel Kyereh
 Maximilian Dittgen - Daniel Kyereh
 Manuel Schaeffler - Michael Niemeyer
 Manuel Schaeffler - Sascha Mockenhaupt
 Paterson Chato - Daniel Kyereh
 Stefan Aigner - Maximilian Dittgen
 Manuel Schaeffler - Maximilian Dittgen
 Manuel Schaeffler - Dominik Franke